O firmie

Firma EURO TRAFIK istnieje na rynku od wielu lat. Od 2008 roku rozszerzyliśmy swoją działalność o budowę prądnic synchronicznych do małych elektrowni wiatrowych i wodnych.

Najczęściej prądnice wykonane są z używanych (przepalonych) silników indukcyjnych
3 fazowych, dzięki czemu możliwe jest znaczne obniżenie ceny finalnej. Prądnice otrzymują nowy wirnik z pełnego wałka stalowego, który następnie jest toczony na odpowiednią średnicę oraz frezowane są w nim kanały odpowiedniej szerokości, w które wklejone są nowe magnesy neodymowe. Prądnice otrzymują nowe uzwojenia odpowiednie dla danej prędkości obrotowej. Pozostałe części są używane, jednak w 100% sprawne.

Nasze prądnice charakteryzują się bardzo małym momentem zaczepowym, czyli aby obrócić wirnik prądnicy nieobciążonej wystarczy bardzo mała siła (nie wyczuwa się obecności magnesów), opór jest prawie niewyczuwalny. Przykładowo, przy prądnicy
2 kW/375 obr/min ośkę prądnicy można obracać swobodnie dwoma palcami. Uzyskaliśmy to poprzez odpowiednie nachylenie i przesunięcie magnesów.

Prądnice nie wymagają dodatkowego wzbudzenia, są też urządzeniami praktycznie bezobsługowymi. Mogą pracować w pozycji poziomej lub pionowej, dzięki zastosowaniu odpowiednich łożysk. Wykonujemy też prądnice z uszczelnieniem wału, co zabezpiecza je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i umożliwia montaż prądnic na maszcie elektrowni wiatrowej bez żadnej obudowy chroniącej przed deszczem.

Nasze prądnice najczęściej kompletowane są ze śmigłami firmy SWIND, gdyż uważamy je za jedne z najlepszych na naszym rynku.
Przykładowo:

  • Śmigło 2,5 m -> Prądnica 1,7-2,2 kW; 500 obr/min
  • Śmigło 3,5 m -> Prądnica 3,0-4,5 kW; 375 obr/min
  • Śmigło 4,8 m -> Prądnica 7,0-9,0 kW; 250 obr/min

W związku z tak różnorodnym zapotrzebowaniem klientów na prądnice (różne napięcia, obroty i moce) większość prądnic, wykonujemy na indywidualne zamówienia. Najczęściej sprzedawane prądnice są zawsze dostępne od ręki lub czas oczekiwania na zrealizowanie zamówienia jest bardzo krótki (patrz: oferta).